Argentína v kvalifikácii MS 2014 zdolala Ekvádor 4:0

03.06.2012 Celý región

Montevideo 2. júna (TASR) - Futbalisti Argentíny dueli 5. kola juhoamerickej kvalifikácie MS 2014 zdolali Ekvádor 4:0.

Argentínčania rozhodli o svojom triumfe v prvom polčase tromi gólmi počas 11 minút a s 10 bodmi sú na čele tabuľky. V Buenos Aires sa strelecky sa presadili Sergio Aguero, Gonzalo Higuain a Lionel Messi, ku ktorým sa v závere pridal i Angel Di Maria.

O bod menej má druhé Chile, ktoré zdolalo v La Paz Bolíviu 2:0. Chiľania vo vysokej nadmorskej výške viedli po góle Charlesa Aranguiza zo záveru prvého polčasu. V druhej časti nádej domácich na dobrý výsledok pochoval obranca Luis Gutierrez, ktorý po faule na Alexisa Sancheza uvidel červenú kartu. Po protestoch sa nedobrovoľne odobral z lavičky do hľadiska i bolívijský kouč Gustavo Quinteros. V závere zápasu pridal druhý gól hostí stredopoliar Arturo Vidal.

Tretí tím juhoamerickej tabuľky Uruguaj po remíze v Montevideu s Venezuelou 1:1 má na svojom konte osem bodov, no zatiaľ odohral iba štyri stretnutia. Bod pre Venezuelu, ktorá tiež získala už osem bodov, zabezpečil šesť minút pred koncom Jose Rondon. Loptu z jeho hlavy si nešťastne do vlastnej bránky zrazil domáci obranca Diego Godin. "Rondon ju trafil rovno do mňa," povedal Godin, ktorému juhoamerická konfederácia pôvodne pripísala na konto vlastný gól. "Nikto z tímu nie je spokojný s tým, čo sme predviedli," dodal uruguajský kouč Oscar Tabarez napriek tomu. Uruguaj nenašiel premožiteľa už v 16. zápase v poradí, no stratil body s jedinou krajinou z Južnej Ameriky, ktorá ešte nikdy nehrala na svetovom šampionáte.